Teac TN-400 BT

HiFi
USB
Otáčky
33/45/78 rpm

Gramofon Teac TN-400 BT. Jde v podstatě o model TN-300 který je doplněný o bluetooth technologií díky které můžete ke gramofonu připojit bezdrátové sluchátka, nebo aktivní reproduktory. Vestavěná bluetooth technologie využívá osvědčené kodeky apt-X a AAC. Pro kvalitní poslech gramofonových desek tedy již není zapotřebí klasického Hi-Fi systému. Gramofon je osazen masivním hliníkovým talířem, náhon je řešený osvědčeným řemínkovým pohonem. Navíc gramofon podporuje všechny tři rychlosti 33 a 45, případně 78 ot./min. Šasi gramofonu je vyrobeno z MDF materiálu celkem v pěti barevných variantách. TN-400BT je přímo z výroby osazen MM přenoskou AudioTechnica AT95E, gramofon má vestavěný A/D převodník, který analogový zvuk převede na digitální signál 16bit/48 kHz pro přímý přenos hudby do počítače přes USB výstup. Samozřejmostí je klasický linkový výstup kdy je předzesilovač přímo vestavěný v gramofonu.

Barevné provedení: matná červená - není skladem, bílá, stříbrná, hnědá, ořech

• Oficiální stránky výrobce: zde
  • Recenze: zde
  • Barevná provedení: Ořech, červená mat, bílá mat, hnědá mat
  • Rychlosti otáčení talíře: 33 1/3, 45, 78 ot/min
  • Motor: DC Servo motor
  • Obsluha: manuální
  • Přenoska: Audio Technica AT95E VM
  • Hlavní ložisko: Leštěná, kalená ocel, leštěné ložiskové pouzdro, sintrovaný bronz
  • Kmitočtový rozsah: 20 - 20,000 Hz
  • Materiál talíře: Hliníkový
  • Výstupní úroveň: 3.5 mV (mV at 1 kHz, 5 cm/sec)
  • Zatěžovací odpor: 47k ohm
  • Hmotnost: 4.9 kg

• , zakoupeno v iVIKI.cz

• Kvalitní produkt

• kvalitka od Teacu
    • poctivý zvuk a konstrukce
    • dobrá přenoska přímo v ceně

Po 10letech jsem se rozhodnul nahradil svoji starou Teslu nějakým novým gramofonem. Komponenty Teac mám řadu let doba a nikdy mě nezklamaly tak jsem se rozhodnul pro tuto značku původně jsem měl vyhlédnutý model TN-300 ale nakonec jsem něco málo připlatil a vybral nový model TN-400. Gramofon má opravdu dobrou a poctivou konstrukci osazená přenoska mi vyhovuje možná časem bych šel do něčeho lepšího ale to není vůbec nutné spíš moje rozežranost. Složení a nastavení je otázkou pár minut nic složité vás nepřekvapí. Zvukově jsem nadšený nemám co vytkou zatím jsem nevyzkoušel možnost bluetooth výstupu nebo USB mám pár desek které bych si chtěl uložit v počítači a případně poslouchat v autě takže určitě použiji a to byl i jeden z důvodu proč jsem vybral ten dražší model.

• dobrý nápad doplnit bluetooth
    • bez nutnosti kupovat zesilovač
    • parádní zvuk a provedení
    • asi nic

Doplnit gramofon o bluetooth byl podle mého dobrý nápad. Dokoupíte jen aktivní reproduktory které mají bluetooth a nemusíte řešit žádné kabely dokupovat nějaký zesilovač. Gramofon má poctivou konstrukci a povedený design. Zvukovš mu nemám co vytkou. Jsem nadšený prvotní nastavení byla otázka pár minut vše jsem zvládnul bez problému. Reproduktory používám už několik měsíců anglické Qacoustics BT-3 na které nedám dopustit. Tato kombinace přesně splňuje mé požadavky na pohodový poslech. Už se těším jak proberu staré desky a pustím si staré věci co jsem neslyšel už několik let.