OMNITRONIC DD-5250

Typ pohonu talíře
přímý náhon

Typ pohonu talíře
    přímý náhon

Moderní gramofon s elegantním modrým podsvětlením. Přímý náhon s extrémně vysokým točivým momentem. Unikátní způsob řešení otáčení talíře pomocí magnetu, který je jeho součástí. Krystalem řízená rychlost, nastavitelná výška ramene, Pitch ±10procent nebo ±20procent, zpětný chod, robustní 13 kg provedení, 2x velké Start/Stop tlačítko, 3 rychlosti přehrávání 33/45/78 RPM, možnost nastavení rychlosti rozjezdu a dojezdu (brzdy), Quartzlock, nastavitelný Antiskating, nohy absorbující otřesy.   • rychlosti 33 - 45 - 78   • funkce Pitch Master Tempo   • náhon Přímý   • pitch plus /- 10procent nebo plus /- 20procent   • rychlost startu méně než 1 sec   • rozměry 450 x 352 x 148 mm   • hmotnost 13 kg

1zákazník doporučuje produkt

• •Výborné kovové šasi, žádné oděrky i po několika letech domácího používání
      • •Žádné kolísání oproti motorovým náhonům
      • •Rychlý start a stop
      • •Regulace rychlosti spuštění (náběhu) a stopnutí
      • •Reverse
      • •Pitch až do 50%, což je supr, pokud máte vinyly na 16⅔ RPM
      • •Výborně účinný, výrazný stroboskop
      • •Snad jen váha, ale to bych musel být hodně kritický na to, že je tělo kovové
      • •Při utírání prachu se mi mírně rozžmoulalo jedno tlačítko Pause/Stop, ale není to nic hroznýho
      • •Po pravdě, nic zásadního mě nenapadá

Tento gramec jsem si pořídil před 3 lety v důsledku steření řemínku u Tesly HC 58 a doteď s ním naštestí nemám žádné potíže. Funguje jak má, jsem s ním naprosto spokojený, hlavně v tom, že má náhon přes magnet a takové možnosti volby rychlostí.

Na tuto značku gramofonů jsem přišel, tak nějak náhodou, při dalším zkoumání a porovnávání výrobků firmy Omnitronic mi padl pohled na tento model. Splňoval to co jsem chtěl a ještě mnohem více, navíc jsem si ho vybral kvůli náhonu pomocí magnetu, abych neřešil potíže s gumičkami a nemožností je sehnat. Navíc díky nastavitelné výšce ramínka si můžu pustit i mírně zvlněné desky bez potíží. Na funkce a kovové, robustní provedení myslím, že je cena docela přijatelná, já jej tedy pořídil v té době asi v nějaké slevě za 8 500,-.

Tento gramofon bude sedět komukoliv, od DJů až po náročnější posluchatele, kteří si rádi pustí desky např. u kávy. Myslím, že je vhodný kamkoliv, na diskotéky, do barů na různé akce i pro poslech doma.

I když to vypadá, že jsem placený, abych tuto firmu vychvaloval, není to tak. Pro takové ty "tvrdohlavé" lidi je tento gramec, této značky naprostá blbost a zbytečně vyhozené peníze, můj názor je ten, že pokud je něco vyrobeno jakoukoli firmou, je to kvalitní a hlavně to funguje jak má, tak to dokážu pochválit a ocenit bez ohledu na značku.

Snad jsem to popsal dostatečně a pomohl jsem při váhání nad tímto gramofonem.