Lenco L-3807

přímý náhon
Otáčky
33/45 rpm

• , zakoupeno v TEshop

• V odpovídající cenové hladině kvalitní provedení, zcela splňuje to, co jsem od produktu očekával.
    • Gramofon Lenco L 3807 jsem vybral po pečlivém srovnání všech dostupných parametrů a jsem s ním spokojen.
    • Zvuk je výborný, ovládání jednoduché, vzhledově v obýváku ostudu neudělá, není to plasťák, ale "dospělý" gramofon.
    • Ani na stránkách výrobce nejsou uvedeny některé technické specifikace, jako je odstup signál/šum a kolísání otáček (i když dle stroboskopu není kolísání postřehnutelné).
    • Rovněž tak nejsou k dohledání údaje o typu a parametrech dodávané přenosky.
    • Mohl by být lépe zpracovaný návod k nastavení raménka.
    • Signálový kabel je "napevno", uvítal bych vyvedení signálu na cinch konektory.
    • U tahových potenciometrů jemného nastavení otáček "pitch adj."
    • jsou otvory pro šroubováček, značené "+" a "-", pod kterými jsou zřejmě trimry. Jaká je jejich funkce, se v návodu ani jinde nedozvíte. Dá se to ale ignorovat, není důvod je nastavovat.
    • Tlačítko "start/stop" by mohl mít jemnější stisk.

L-3807 jsem vybral jako náhradu dosloužilého gramofonu Tesla MC 400, který mi sloužil k plné spokojenosti cca od r. 1981.
    Poloautomat, či automat, který by jej v přijatelné cenové hladině, kvalitě provedení a v použitých technologiích nahradil, na trhu není.
    Proto jsem byl nucen spokojit se s plně manuálním ovládáním i přítomností některých, pro domácí použití postradatelných funkcí.
    Celkově L-3807 hodnotím kladně, uvedené nedostatky nejsou natolik podstatné, aby převážily celkově pozitivní hodnocení.

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• konstrukce
    • cena/výkon
    • kryt v balení
    • slipmat v balení
    • zatím nic

Super stroj vzhledem k ceně, robustní konstrukce, přehledné nastavení stroboskopu. Je tu vše co by člověk mohl potřebovat

• , zakoupeno v Elektrochram

• chybi predzesilovac

velmi dobry zvuk, dobre vypada, dobre baleni,

Typ pohonu talíře
přímý náhon
Otáčky
33/45 rpm

Gramofon LENCO L 3807Gramofon Lenco L 3807 se může pochlubit přímým náhonem a velmi rychlým startem (0,4 s). Jeho základem je talíř z odolné hliníkové slitiny, jehož rychlost si můžete nastavit pro dva nejpoužívanější standardy 33 a 45 ot./min. Gramofon je vybaven systémem antiskating a disponuje praktickým osvětlením hrotu. Kromě standardních výstupů pro zesilovač disponuje rovněž XLR konektorem pro připojení externí lampy.

• , zakoupeno v TEshop

• Rovněž tak nejsou k dohledání údaje o typu a parametrech dodávané přenosky.
    • Mohl by být lépe zpracovaný návod k nastavení raménka.
    • U tahových potenciometrů jemného nastavení otáček "pitch adj."
    • Tlačítko "start/stop" by mohl mít jemnější stisk.

• Vzhled
    • tichý chod
    • nevypíná se na konci (ok -jen manuální ovládání)
    • zlobí spouštění start/stop (občas nechce reagovat, nutno odpojit a připojit)
    • tovární jehla/vložka je laciná je lepší osadit nějakou kvalitnější

po roce používání rozpačité pocity

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• Otáčky řízené krystalem
    • Pitch Control
    • Váha - 10,4 Kg
    • Není to hloupý automat
    • Vyrobeno v Hong Kongu - Né v Číně!
    • Absolutně nic se nedá vytknout!

Jen pro informaci se Lenco vyrábí v Hong Kongu. A to je hodně velký rozdíl oproti Číně. Protože Hong Kong je v podstatě Británie. Předstihl moje očekávání. Předstihl i Technicse který jsem před tím vlastnil a to sou vahou a kvalitou přibalené přenosky, ale tu jsem později měnil za Audiotechnica, ale žádný gramofon který jsem měl neměl přibalenou nejlepší přenosku.
    I po 2. Mesících používání stálé jako nový. Ale pro provoz to chce kvalitní zesilovač a reproduktory. Jako bonus člověk opravdu ocení přímí náhon a váhu. Bohužel už patří k dražším gramofonům. Lenco také vyrábí ke všem jejich výrobkům náhradní díly, ale nepředkládal bych že ty budou někdy potřeba

• , zakoupeno v Alza.cz

• Vzhled,manuální nastavení,tichý chod,kvalita,cena,nejlevnější ve své třídě!
    • Zatím nevím,nemá předzesilovač,ale kvalitní gramofony nemají předzesilovač.

Krásný 8kg.vážící gramofon,pro pokročilejší posluchače

• , zakoupeno v Hifi-audio.cz

• Zvuk.
    • Vzhled.
    • Ovládání.
    • O ničem nevím.

Pro člověka, který si chce poslechnout své desky na kvalitním gramofonu a současně nemá dvacet a víc tisíc na hi-fi přístroj, ideální volba. Jsem zcela spokojen.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Je to výrobek pro ty co uznávají opravdovou kvalitu a jsou ochotni do ní investovat .
    • Ne každý si může dovolit to nejlepší.

Produkt je pro mne naplněním nečeho jako je pro někoho získat věc po které dlouhodobě touží a nakonec ji získá .

• , zakoupeno v ASTRASAT

• líbí se jeho parametry
    • poměr cena výkon

viz pro
    trochu komplikaci mi způsobila absence návodu a seřízení přenosky
    nyní ok

• , zakoupeno v ASTRASAT

• Ze současné nabídky na trhu jako nejlepší při vyhodnocení cena-technické parametry.
    • Jedinou nevýhodou je nutnost dokoupit předzesilovač pro magnetodynamicku přenosku při napojení na starší typ věže se vstupy VIDEO/MD IN.

LENCO je tradiční značkou zajišťující kvalitu.
    Gramo má vyvážený litý deskový talíř, perfektní ramínko přenosky s antiskatingem, přímý náhon, vyšší točivý moment pro rychlý start, řízení otáček (TASTE PITCH BEND - zvuková křivka).
    Funguje tak jak jsem očekával.
    Pro majitele cenné sbírky "černých kotoučů" z mého pohledu ta nejlepší volba.